Těhotenství Bezpečnost sufentanilu při intravenózní aplikaci těhotným ženám nebyla stanovena, ačkoli studie na zvířatech neprokázaly žádné teratogenní účinky. Stejně jako u ostatních léků je nutné zhodnotit přínos léčby v porovnání s případným rizikem pro pacienta. Sufentanil rychle prochází placentou a koncentrace stoupá lineárně se zvyšující se koncentrací u matky. Poměr koncentrace v umbilikální žíle k mateřské venózní koncentraci je 0,81. Intravenózní použití při porodu nebo před podvázáním pupečníku během císařského řezu je kontraindikováno vzhledem k možnosti útlumu dýchání novorozence. To je rozdíl v porovnání s epidurálním použitím při porodu. Kontrolovaná klinická hodnocení v průběhu porodu prokázala, že sufentanil přidaný k epidurálně podanému bupivakainu v celkové dávce až do 30 mikrogramů nevyvolával nežádoucí účinky, které by mohly ovlivňovat stav matky nebo novorozence. Po epidurálním podání celkové dávky nepřesahující 30 mikrogramů byly v umbilikální žíle detekovány průměrné plazmatické koncentrace 0,016 nanogramu/ml. Pro dítě musí být vždy k dispozici antidotum.
Kojení Sufentanil se vylučuje do mateřského mléka. Je třeba se rozhodnout, zda přerušit kojení nebo přerušit/zastavit léčbu sufentanilem s ohledem na přínos kojení pro dítě a přínos léčby pro ženu. Kojení lze obnovit 24 hodin po posledním použití sufentanilu.
Fertilita Nejsou k dispozici žádné klinické údaje o účincích sufentanilu na fertilitu. Studie na potkanech odhalily sníženou fertilitu a zvýšenou embryonální mortalitu (viz bod 5.3).