Těhotenství Nejsou k dispozici dostatečné údaje o použití paklitaxelu u těhotných žen. Předpokládá se, že paklitaxel může způsobovat vrozené vady, je-li podáván během těhotenství. Paklitaxel vykazoval embryotoxické a fetotoxické účinky u králíků a snižoval fertilitu u potkanů. Stejně jako jiné cytotoxické léčivé přípravky může paklitaxel poškodit plod, je-li podán těhotné ženě. Proto paklitaxel nemá být během těhotenství používán, pokud to není nezbytně nutné. Paklitaxel rovněž nemá být používán u žen ve fertilním věku, které nepoužívají účinnou formu antikoncepce, pokud to klinický stav pacientky nevyžaduje.
Ženy ve fertilním věku mají používat účinnou antikoncepci během léčby paklitaxelem a po dobu alespoň měsíců po jejím ukončení.
Mužům léčených paklitaxelem se nedoporučuje počít dítě během a až 6 měsíců po ukončení léčby.
Kojení Paclitaxel je v období kojení kontraindikován (viz bod 4.3). Není známo, zda se paklitaxel vylučuje do mateřského mléka u člověka. Studie na zvířatech prokázaly přechod paklitaxelu do mléka (viz bod 5.3). Kojení má být v průběhu léčby přerušeno.
Fertilita Paklitaxel vyvolal infertilitu u samců potkanů (viz bod 5.3). Není známo, zda je toto relevantní pro člověka. Z důvodu možného rizika trvalé neplodnosti se pacientům před léčbou paklitaxelem doporučuje zvážit možnost zmrazení spermatu.