Akutní toxicita Nebylo prokázáno, že by gonadorelin byl toxický, a to ani ve velmi vysokých dávkách. Gonadorelin však inhibuje funkci varlat (pokles hladiny testosteronu).
Subchronická a chronická toxicita Ve vysokých dávkách gonadorelin inhiboval testikulární funkci a způsoboval degeneraci androgen dependentních orgánů.
Reprodukční toxicita Vyšetření u potkanů a králíků prokázala silný luteolytický efekt a zvýšenou fetální absorpci a perinatální mortalitu. U potkanů to vede ke snížení inhibice estrogenových receptorů s retardací plodu. Reprodukčně toxikologická vyšetření s gonadorelinem u potkanů a králíků prokázala silný luteolytický účinek, embryonální mortalitu a zvýšení perinatální mortality. Byla pozorována retardace růstu (snížená tělesná hmota, opožděná osifikace kosterního systému) v závislosti na dávce. Nebyly zjištěny vnější anomálie či anomálie vnitřních orgánů nebo kosterního systému.
Mutagenní a kancerogenní potenciál Nejsou k dispozici žádné údaje o mutagenitě gonadorelinu. Vzhledem k tomu, že struktura gonadorelinu je totožná s přirozeným pituitárním gonadorelinem, nepředpokládají se genotoxické vlastnosti syntetického gonadorelinu.