Těhotenství Reprodukční studie toxicity na potkanech a králících při perorálním a subkutánním podání neprokázaly poruchy fertility nebo poškození plodu působením klindamycinu s výjimkou dávek toxických pro matku. Na základě reprodukčních studií na zvířatech nelze vždy předpovědět odezvu u lidí. Klindamycin prochází u člověka placentou. Po opakovaných dávkách dosahovaly koncentrace v plodové vodě přibližně 30% koncentrace v krvi matky. Benzylalkohol může procházet placentou. V klinických studiích u těhotných žen nebylo systémové podání klindamycinu během druhého a třetího trimestru spojeno se zvýšeným výskytem kongenitálních abnormalit. Neexistují žádné srovnatelné a kontrolované studie u těhotných žen během prvního trimestru. Klindamycin by měl být v těhotenství používán jen tehdy, je-li to zcela nezbytné.
Kojení Klindamycin se vylučuje do lidského mateřského mléka v koncentracích 0,7 - 3,8 μg/ml. Vzhledem k možnému riziku závažných nežádoucích účinků u kojených dětí, nemá být klindamycin podáván kojícím ženám, pokud to není nezbytně nutné.
Fertilita Studie fertility u potkanů, kterým byl klindamycin podáván perorálně, neprokázaly žádný účinek na fertilitu ani na rozmnožovací schopnost. Nejsou k dispozici žádné údaje o vlivu klindamycinu na fertilitu člověka.