Ve většině případů má léčba anemie způsobená nedostatkem železa dobré terapeutické výsledky. Nicméně je velmi důležité objasnit příčinu anemie způsobenou nedostatkem železa.
Léčba železem má pokračovat i po úpravě hemoglobinu (anemie je definovaná při hladině hemoglobinu méně než 11 g/dl u těhotných žen a méně než 12 g/dl u netěhotných žen), aby došlo k doplnění zásob železa (obvykle 4-12 týdnů). Železo může způsobit černé zbarvení stolice, které není klinicky relevantní.
Metabolismus kyseliny listové a vitaminu B12 spolu úzce souvisí. Nedostatek jednoho z nich vede k identické megaloblastické anemii. Neurologické projevy nedostatku folátů se překrývají s projevy nedostatku vitaminu B12 a zahrnují kognitivní poruchy, demenci, depresi a méně často periferní neuropatii a subakutní kombinovanou degeneraci míchy. Neopodstatněné podávání kyseliny listové za současného nedostatku vitaminu B12 může vést jak k neurologickému tak později k hematologickému relapsu.
U pacientů s nefrolitiázou nebo urolitiázou je třeba při užívání přípravku Feroger opatrnosti, jelikož kyselina askorbová má vliv na tvorbu kamenů. Z důvodu rizika hyperoxalemie a krystalizace oxalátů v ledvinách nesmí být u pacientů se závažnou nebo terminální insuficiencí ledvin (pacienti na dialýze) překročena denní dávka 50 až 100 mg kyseliny askorbové.
Kyselina askorbová, silné redukční činidlo, interferuje s laboratorními testy zahrnujícími oxidační a redukční reakce. V závislosti na faktorech jako je dávka kyseliny askorbové a použitá specifická metoda je možné ze vzorků plasmy, stolice nebo moči dostat falešně zvýšené nebo falešně negativní výsledky.
Tento léčivý přípravek obsahuje laktosu. Pacienti se vzácnými s dědičnými problémy s intolerancí galaktózy, vrozeným deficitem laktázy nebo malabsorpcí glukózy a galaktózy by tento přípravek neměli užívat.