Těhotenství Doxorubicin se nemá v průběhu těhotenství podávat. Obecně se mají cytostatika v průběhu těhotenství podávat pouze v případě striktní indikace a je nutné zvážit prospěšnost pro matku oproti možným rizikům pro plod. Studie na zvířatech prokázaly u doxorubicinu embryotoxické, fetotoxické a teratogenní účinky (viz bod 5.3).
Pokud si pacienti po ukončení léčby doxorubicinem přejí mít děti, doporučuje se, aby se nejprve poradili v genetické poradně.
Antikoncepce u mužů a žen Ženám ve fertilním věku je třeba doporučit, aby se vyhnuly otěhotnění a používaly účinnou antikoncepci během terapie a minimálně 7 měsíců po poslední dávce. Mužům s partnerkami ve fertilním věku je třeba doporučit, aby používali účinnou antikoncepci během terapie doxorubicinem a minimálně 4 měsíce po poslední dávce (viz bod 4.4).
Kojení Bylo zaznamenáno, že se doxorubicin vylučuje do lidského mateřského mléka. Riziko pro kojence nelze vyloučit. Jelikož je podávání doxorubicinu v průběhu kojení kontraindikováno, musí být kojení během léčby doxorubicinem a minimálně 2 týdny po poslední dávce přerušeno (viz bod 4.3).
Fertilita U žen může doxorubicin způsobit neplodnost v průběhu podávání léčivého přípravku. Muži léčení doxorubicinem se mají poradit o možnosti kryokonzervace (nebo kryoprezervace) spermatu před léčbou, neboť existuje možnost reverzibilní neplodnosti v důsledku léčby doxorubicinem. Ve studiích na zvířatech byl pozorován toxický účinek doxorubicinu na samčí reprodukční orgány (atrofie varlat,