Těhotenství Bezpečnost používání klarithromycinu během těhotenství nebyla stanovena. Na základě rozdílných výsledků ze studií na zvířatech a zkušeností u člověka nelze vyloučit možnost nežádoucích účinků na embryofetální vývoj. Některé observační studie hodnotící expozici klarithromycinu během prvního a druhého trimestru uvádějí zvýšené riziko spontánního potratu ve srovnání se situací, kdy ve stejném období nebyla podávána žádná antibiotika nebo byla podávána jiná antibiotika. Dostupné epidemiologické údaje o riziku závažných vrozených vad po podávání makrolidů včetně klarithromycinu během těhotenství poskytují protichůdné výsledky. Proto se nedoporučuje používání během těhotenství bez pečlivého zvážení přínosů oproti riziku.
Kojení Klarithromycin se vylučuje do lidského mateřského mléka v malém množství. Odhaduje se, že dítě, které je výhradně kojeno, dostane přibližně 1,7 % mateřské dávky klarithromycinu (v přepočtu na kg tělesné hmotnosti). Proto by se u kojeného dítěte mohly objevit průjem a mykotická infekce sliznic, takže by mohlo být nezbytné ukončit kojení. Je třeba zvážit možnost hypersenzitivity. Přínos léčby pro matku je třeba zvážit s ohledem na potenciální riziko pro kojené dítě.
Fertilita Nejsou k dispozici žádné údaje ohledně účinku klarithromycinu na fertilitu u člověka. U potkanů omezené dostupné údaje nenaznačují žádné účinky na fertilitu.