Jakýmkoli způsobem klinicky podávaný jodovaný povidon může mít za následek systémovou absorpci jódu. Závisí to na povaze a délce léčby i na aplikovaném množství.
Po aplikaci na neporušenou pokožku se vstřebává jen velmi malé množství jódu. Vysoké množství jódu může být absorbováno následkem dlouhodobého používání na sliznicích, rozsáhlých poraněních a popáleninách, zejména pak jako následek vyplachování tělních dutin.
Resorpce a zejména renální eliminace jodovaného povidonu závisí na průměrné molekulové hmotnosti sloučeniny. Pro molekulární hmotnost nad 35 000 až 50 000 lze předpokládat retenci, především v retikulohistocytárním systému.
Thesaurismóza a jiné změny, které vznikají po intravenózním nebo subkutánním podávání léků obsahujících jodovaný povidon, se v souvislosti s lokálním podáním jodovaného povidonu neobjevily.
Distribuce Jakékoli zvýšení hladiny jódu v krvi je obvykle přechodné. U lidí se zdravou štítnou žlázou vyšší hladiny jódu nezpůsobují klinicky významné změny v hormonálním stavu štítné žlázy.
Eliminace Pokud je metabolismus jódu normální, zvyšuje se vylučování jódu ledvinami.