Pozitivní symptomy: U pozitivních stavů je doporučena perorální dávka v rozmezí 400–800 mg/den. V individuálních případech lze dávku zvýšit až na 1200 mg/den. Dávky nad 1200 mg/den nebyly z hlediska bezpečnosti dostatečně široce hodnoceny, a proto nemají být podávány. Při zahájení léčby se nevyžaduje specifická titrace dávky. Dávky mají být upraveny dle individuální odpovědi. Udržovací léčba má být nastavena na nejnižší účinné dávce.
Negativní symptomy: U pacientů charakterizovaných primárně negativními stavy (deficitní syndrom) jsou doporučeny dávky mezi 50 mg a 300 mg denně. Dávky mají být přizpůsobeny individuálně. Amisulprid může být podáván jednou denně při perorální dávce do 400 mg. Vyšší dávky mají být rozděleny do dvou dílčích dávek.
Starší pacienti Bezpečnost amisulpridu byla studována na omezeném počtu starších pacientů. Amisulprid má být podáván se zvýšenou opatrnostní pro možné riziko hypotenze a sedace. Snížení dávky může být také vyžadováno z důvodu renální insuficience.
Pediatrická populace Dosud nebyla stanovena účinnost a bezpečnost amisulpridu u pacientů mezi pubertou a 18 lety. Jsou k dispozici pouze omezené údaje o použití u dospívajících se schizofrenií. Použití amisulpridu se u pacientů mezi pubertou a 18 lety nedoporučuje; u dětí před nástupem puberty je použití amisulpridu kontraindikováno, protože jeho bezpečnost nebyla dosud stanovena (viz bod 4.3).
Porucha funkce ledvin Amisulprid se vylučuje ledvinami. V případě renální insuficience má být dávka redukována na polovinu u pacientů s clearance kreatininu (CLCR) mezi 30–60 ml/min a na třetinu u pacientů s CLCR mezi 10–30 ml/min. Vzhledem k tomu, že u pacientů se závažnou poruchou funkce ledvin (CLCR <10 ml/min) nejsou žádné zkušenosti, doporučuje se u nich dbát zvýšené opatrnosti (viz bod 4.4).
Porucha funkce jater Vzhledem ke slabé metabolizaci amisulpridu v játrech nemusí být dávka redukována.
Způsob podání
Perorální podání. Tablety/potahované tablety přípravku Amilia se polykají nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny.