Drug details are not available in the selected language, the original text is displayed
Chloramphenicol vuab
Dávkování Intravenózní podání. Dávkování závisí na závažnosti infekce. Doporučené standardní dávky: U dospělých je obvyklá denní dávka při výhradně parenterálním podání 1 g (vyjádřeno v hodnotách chloramfenikolové báze), každých 6 – 8 hodin. Starší pacienti: Starším pacientům s normální jaterní a ledvinnou funkcí se podává obvyklá dávka pro dospělé. Pediatrická populace Děti: Dětem se podává 50 mg/kg chloramfenikolu denně v rozdělených dávkách každých 6 hodin (tato dávka nesmí být překročena). Pacienty je nutné kontrolovat z hlediska výskytu známek toxicity.
Novorozenci a předčasně narozené děti: 25 mg/kg denně v rozdělených dávkách. U novorozenců, pokud by podávání bylo nevyhnutelné, se doporučuje monitorování plazmatické koncentrace, která má být udržována mezi 15 a 25 mg/l. Pacienti s poruchou funkce jater a ledvin: Dávkování chloramfenikolu musí být dostatečně sníženo a současně se provádí průběžná kontrola jaterních a ledvinných funkcí. Ve výjimečných případech, jako je septikemie nebo meningitida, mohou být podány dávky až do mg/kg/den. Tyto vysoké dávky musejí být sníženy ihned, jakmile je to klinicky indikováno. K prevenci relapsů musí léčba pokračovat po návratu tělesné teploty k normálu 4 dny u riketsiových infekcí a 8 – 10 dnů u tyfoidní horečky. Náhrada intravenózně podávaného chloramfenikolu za jiné vhodné perorálně podávané antibiotikum musí být provedena co nejdříve. Způsob podání Roztok se aplikuje intravenózně (používá se roztok připravený zředěním obsahu lahvičky 15 ml vody na injekci); vhodnou formou aplikace je intravenózní infuze. Pokud není intravenózní aplikace možná, je možné přípravek podat intramuskulárně, ale absorpce bude pomalá a nepředvídatelná.
A freely available non-commercial project for the purpose of laic drug comparisons at the level of interactions, side effects as well as drug prices and their alternatives