Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
V klinických studiích při podávání potahovaných tablet obsahujících 10 mg montelukastu byly nejčastěji (u více než 1 ze 100, nebo méně než 1 z 10 léčených nemocných) zmiňované nežádoucí účinky v souvislosti s montelukastem:
Byly obvykle mírné a s vyšší četností se vyskytovaly u nemocných, kterým byl podáván montelukast než u nemocných, kterým bylo podáváno placebo (tablety bez aktivní substance).
Po dobu od uvedení přípravku na trh, byly dodatečně hlášeny následující:
Velmi časté (postihují nejméně 1 z 10 pacientů)
Časté (postihují 1 až 10 pacientů ze 100)
Méně časté (postihují 1 až 10 pacientů z 1 000)
Vzácné (postihují 1 až 10 pacientů z 10 000)
Velmi vzácné (postihují méně než 1 z 10 000 pacientů)
U astmatických nemocných léčených montelukastem byly velmi vzácně hlášeny případy kombinace příznaků, jako jsou příznaky podobné chřipce, brnění a mravenčení nebo snížení citlivosti rukou a nohou, zhoršení plicních příznaků a/nebo vyrážka (Churg-Straussův syndrom). Pokud se při léčbě objeví jeden nebo více z uvedených příznaků neprodleně informujte svého lékaře.
Hlášení nežádoucích účinků
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv
Šrobárova 48
100 41 Praha 10
webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek
Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.
5.