A drogadatok nem érhetők el a kiválasztott nyelven, az eredeti szöveg jelenik meg
Sulpirol 50
Při hodnocení předávkování a intoxikace je třeba uvažovat o možnosti intoxikace více látkami. Nejsou k dispozici údaje ohledně závažných komplikací v důsledku předávkování sulpiridem. Toxické dávkové rozmezí u člověka popsané v literatuře činí 1 – 16 g sulpiridu. V literatuře byly hlášeny následující, na dávce závislé klinické symptomy intoxikace: Po užití jednorázové dávky 1 – 3 g sulpiridu se vyskytl neklid, zhoršení vědomí a extrapyramidové symptomy, dávky 3 – 7 g mohou zesílit agitovanost, zmatenost a extrapyramidové poruchy (viz bod 4.8). Dávky vyšší než 7 g sulpiridu mohou navíc přivodit kóma a hypotenzi.
Terapeutická opatření Neexistuje žádné specifické antidotum. Léčba je pouze symptomatická. U akutního předávkování se doporučuje výplach žaludku. Podání emetik se nedoporučuje. Sulpirid se pouze částečně dialyzuje z krve. Pokud se rozvinou závažné extrapyramidové motorické poruchy ve formě hyper- či dyskinetického syndromu, měla by být podána anticholinergika (např. biperiden). Pacient musí být umístěn na jednotce intenzivní péče a pečlivě sledován (kardiovaskulární a respirační funkce kvůli riziku prodloužení intervalu QT a následné fibrilace komor). V závislosti na klinickém toxikologickém profilu může být zapotřebí sledovat funkci jater a ledvin. Vhodná může být forsírovaná diuréza alkalizujícími infuzními roztoky.
Szabadon hozzáférhető non-kereskedelmi projekt a kábítószer-összehasonlítás céljából a kölcsönhatások, a mellékhatások, valamint a gyógyszerárak és azok alternatívái szintjén