A drogadatok nem érhetők el a kiválasztott nyelven, az eredeti szöveg jelenik meg
Enap i.v.
Toxikologické studie prováděné na četných laboratorních zvířatech prokázaly bezpečnost a nízkou toxicitu enalapril-maleinátu a dihydrát enalaprilátu po jednotlivých podáních. Po perorálním podání enalapril-maleinátu byly hodnoty LD50 více než 2 g/kg u myší a potkanů (nebo o málo nižší než je tato uvedená dávka), 250 mg/kg u psů a 125 mg/kg u fen. Hodnoty LD50 dihydrát enalaprilátu podávaného hlodavcům byly mezi 300 a 600 mg/kg po intraperitoneálním podání, více než 1 g/kg po subkutánním podání a zhruba 900 mg/kg po intravenózním podání. Dihydrát enalaprilátu nebyl toxický u myší po intraperitoneálním a intravenózním podání. Hodnoty LD50 byly více než 7 g/kg respektive více než g/kg. Hodnoty LD50 dihydrát enalaprilátu u potkanů po intraperitoneálním a intravenózním podání nebyly s konečnou platností určeny, avšak byly rozhodně vyšší než 600 mg/kg.
Toxikologické studie vykazovaly nízkou toxicitu enalapril-maleinátu dokonce i po opakovaném podávání, i když dlouhodobé užívání velkých dávek může způsobovat změny funkce a struktury ledvin. Opakovaná intravenózní a intramuskulární podávání injekčního přípravku Enap rovněž nezpůsobovala systémovou toxickou aktivitu a u zvířat, která dostávala dihydrát enalaprilátu byly ve srovnání s kontrolními zvířaty poněkud větší známky poškození tkáně v místě injekce (céva, sval).
Reprodukční studie prokázaly, že dihydrát enalaprilátu nezpůsobuje teratogenní účinky.
Fetotoxické účinky testované látky byly prokázány u několika druhů zvířat.
Enalapril-maleát a dihydrát enalaprilátu nebyly mutagenní v testech in vivo a in vitro.
Neexistují žádné údaje o možných kancerogenních účincích tohoto přípravku.
Szabadon hozzáférhető non-kereskedelmi projekt a kábítószer-összehasonlítás céljából a kölcsönhatások, a mellékhatások, valamint a gyógyszerárak és azok alternatívái szintjén