Pojedinosti o lijekovima nisu dostupne na odabranom jeziku, prikazat će se izvorni tekst
Granegis
Shrnutí bezpečnostního profilu Nejčastěji hlášenými nežádoucími účinky u přípravku Granegis jsou bolest hlavy a zácpa, které mohou být přechodné. U přípravku Granegis byly hlášeny změny EKG včetně prodloužení QT intervalu (viz body 4.4. a 4.5).
Shrnutí nežádoucích účinků do tabulky Následující tabulka shrnující nežádoucí účinky vychází z klinických studií a z údajů získaných po uvedení přípravku Granegis a dalších antagonistů 5-HT3 na trh.
Kategorie frekvencí jsou následující: Velmi časté ≥1/10; Časté ≥1/100 až <1/10; Méně časté ≥1/1000 až Poruchy imunitního systému Méně časté Reakce přecitlivělosti, např. anafylaxe, kopřivka Psychiatrické poruchy Časté Insomnie Poruchy nervového systému Velmi časté Bolest hlavy Strana 4 (celkem 8) Méně časté Extrapyramidové reakce
Méně časté Serotoninový syndrom (viz také body 4.4 a 4.5)
Srdeční poruchy Méně časté Prodloužení QT intervalu Gastrointestinální poruchy Velmi časté Zácpa Časté Průjem Poruchy jater a žlučových cest Časté Zvýšené hladiny jaterních transamináz* Poruchy kůže a podkožní tkáně Méně časté Vyrážka *U pacientů dostávajících srovnávací léčbu se objevují s podobnou frekvencí.
Popis vybraných nežádoucích účinků U granisetronu, stejně jako u ostatních antagonistů 5-HT3, byly hlášeny případy změn EKG včetně prodloužení QT intervalu (viz body 4.4 a 4.5).
Stejně jako u ostatních 5-HT3 antagonistů, byly hlášeny případy serotoninového syndromu (včetně změn duševního stavu, autonomní dysfunkce a neuromuskulárních abnormalit) následně po současném použití granisetronu a dalších serotonergních léků (viz body 4.4 a 4.5).
Hlášení podezření na nežádoucí účinky
Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky na adresu: Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10