Pojedinosti o lijekovima nisu dostupne na odabranom jeziku, prikazat će se izvorni tekst
Atosiban sun
Souhrn bezpečnostního profilu
Nežádoucí účinky atosibanu byly popsány u matek, které se zúčastnily klinických studií s atosibanem. Pozorované nežádoucí účinky byly celkově mírné intenzity a byly zaznamenány u 48 % pacientek léčených atosibanem během klinických studií. U matek byla nejčastěji hlášeným nežádoucím účinkem nauzea U novorozenců neodhalily klinické studie žádné specifické nežádoucí účinky atosibanu. Nežádoucí účinky u dětí měly normální variabilitu a jejich incidence byla srovnatelná s incidencí nežádoucích účinků při použití placeba nebo léku ze skupiny betamimetik.
Tabulkový seznam nežádoucích účinků
Frekvence nežádoucích účinků uvedených níže je definována podle následujících pravidel: velmi časté V rámci každé skupiny četnosti jsou nežádoucí účinky uváděny v pořadí podle klesající závažnosti.
MedDRA systémová orgánová třída Velmi častéPoruchy imunitního systémuPoruchy metabolismu a výživyPsychiatrické poruchyPoruchy nervového systémuzávratě Srdeční poruchyCévní poruchyhorka Gastrointestinální poruchyPoruchy kůže a podkožní tkáně vyrážka
Poruchy reprodukčního systému a prsu děložní 慴Celkové poruchy a reakce v místě aplikace 楮橥Pyrexie Zkušenosti po uvedení přípravku na trh
Respirační příhody jako dyspnoe a plicní edém byly hlášeny po uvedení přípravku na trh zejména v souvislosti se současným podáním dalších léčivých přípravků s tokolytickými účinky, jako jsou blokátory kalciových kanálů a betamimetika, anebo v souvislosti s vícečetným těhotenstvím.
Hlášení podezření na nežádoucí účinky
Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky prostřednictvím národního systému hlášení nežádoucích účinků uvedeného v Dodatku V.