Pojedinosti o lijekovima nisu dostupne na odabranom jeziku, prikazat će se izvorni tekst
Acc injekt
Dávkování Dávky, doporučené pro jednotlivé věkové skupiny, lze v případě naléhavé nutnosti překročit, protože po acetylcysteinu neočekáváme vznik toxických příznaků z předávkování. Sekretolytickou účinnost acetylcysteinu podporuje zvýšený přívod tekutin.
Injekční léčba Dávkování dospělým a dospívajícím ve věku 14-18 let: ampule (odpovídá 300 mg acetylcysteinu) i.m. nebo i.v. jednou až dvakrát denně.
Pediatrická populace Dávkování dětem a dospívajícím ve věku 6 - 14 let: 1/2 ampule (odpovídá 150 mg acetylcysteinu) i.m. nebo i.v. jednou až dvakrát denně. Dávkování dětem ve věku 2-5let: U dětí ve věku 2-5 let má být obecně upřednostňována perorální léčba. Denní dávka pro děti ve věku 2-5 let při parenterálním podání je 10 mg acetylcysteinu na kg tělesné hmotnosti.
Inhalační léčba Dávkování dospělým a dospívajícím ve věku 14-18 let: Dospělí a dospívající ve věku 14-18 let inhalují obsah 1 ampule dvakrát denně (což odpovídá 600 mg acetylcysteinu).
Pediatrická populace Dávkování dětem a dospívajícím ve věku 6 - 14 let: Děti a dospívající ve věku 6-14 let inhalují obsah ½ ampule jednou až dvakrát denně (odpovídá 150-300 mg acetylcysteinu).
Způsob podání Intramuskulární aplikace: Doporučuje se injikovat acetylcystein hluboko intramuskulárně, pacientovi ležícímu v relaxované poloze; není-li injekce podána dost hluboko, a také u pacientů se zvýšenou citlivostí, se může na krátkou dobu objevit přechodný pocit pálení v místě injekce.
Intravenózní aplikace: První dávku je třeba podat ve zředění 1:1; zředíme ji buď izotonickým (0,9%) roztokem chloridu sodného anebo 5% roztokem glukózy. Další dávky se mají dle možnosti podat ve formě infuze. Injekce se má podávat pomalu (přibližně 5 minut). Injekční podání má být provedeno pouze v případě, že perorální podání není možné.
Inhalační aplikace: V případě inhalační aplikace je inhalace neředěného roztoku léčivé látky (10% roztok acetylcysteinu) doporučena pomocí nebulizátoru.
Délka léčby závisí na individuálním stavu pacienta. Má se pokračovat v léčbě až do doby, kdy je možný přechod na perorální podání.
V případě chronické bronchitidy a mukoviscidózy má být léčba dlouhodobá a pokud možno v perorální lékové formě.