Les détails du médicament ne sont pas disponibles dans la langue sélectionnée, le texte d'origine est affiché
Tramadol kalceks
Po opakovaném perorálním a parenterálním podávání tramadolu potkanům a psům po dobu 6-26 měsíců a perorálním podávání psům po dobu 12 měsíců nebyly při hematologických, klinicko-chemických a histologických vyšetřeních zaznamenány žádné změny související s podávanou látkou. Pouze po vysokých dávkách zřetelně převyšujících terapeutické rozmezí se vyskytly projevy z ovlivnění centrálního nervového systému: nepokoj, slinění, křeče, snížený přírůstek hmotnosti. Bez jakýchkoli reakcí tolerovali potkani a psi perorální dávky 20 mg/kg a 10 mg/kg tělesné hmotnosti, v uvedeném pořadí, a psi rektální dávky 20 mg/kg tělesné hmotnosti.
Dávky tramadolu od 50 mg/kg/den výše měly toxické účinky na samice potkanů a zvyšovaly neonatální mortalitu. U potomstva se retardace projevila ve formě poruchy osifikace a opožděného otevírání vagíny a očí. Fertilita samců potkanů nebyla ovlivněna. Po vyšších dávkách (od 50 mg/kg/den výše) samice vykazovaly sníženou míru březosti. U králíků se toxické účinky na samice a skeletální abnormality u jejich potomstva vyskytly po dávkách od 125 mg/kg výše.
V některých in-vitro testovacích systémech byly prokázány mutagenní účinky. Studie in-vivo žádné takové účinky neprokázaly. Podle dosud získaných poznatků lze tramadol klasifikovat jako nemutagenní.
Na potkanech a myších byly provedeny studie kancerogenity tramadol-hydrochoridu. Studie na potkanech neprokázala žádný významný nárůst výskytu nádorů související s látkou. Ve studii
na myších se zvýšil výskyt hepatocelulárních adenomů u samců (na dávce závislý nesignifikantní nárůst u dávek od 15 mg/kg výše) a nárůst pulmonálních nádorů u samic ve všech dávkovacích skupinách (signifikantní, ale ne závislé na dávce).
Un projet non commercial librement disponible aux fins de comparaisons de médicaments laïques au niveau des interactions, des effets secondaires ainsi que des prix des médicaments et de leurs alternatives