Les détails du médicament ne sont pas disponibles dans la langue sélectionnée, le texte d'origine est affiché
Tinkair
Těhotenství Výsledky prospektivních epidemiologických studií a poregistrační používání přípravku ukazuje, že není zvýšené riziko vrozených malformací při použití inhalačního či nazálního budesonidu v časných fázích těhotenství. Podobně jako v jiných případech, používání budesonidu během těhotenství je možné, pokud prospěch z léčby matky převáží nad potenciálním rizikem pro plod. Kojení Budesonid je vylučován do mateřského mléka. Předpokládá se, že v rozsahu terapeutických dávek nedochází k ovlivnění kojence. Tinkair lze podávat v průběhu kojení.
Udržovací léčba inhalačním budesonidem (200 nebo 400 mikrogramů 2x denně) u astmatických kojících žen způsobuje zanedbatelnou systémovou expozici budesonidu u kojenců. Ve farmakokinetické studii byla odhadovaná denní dávka kojence 0,3 % denní dávky matky pro obě dávkovací hladiny a průměrná plazmatická koncentrace u kojenců byla odhadnuta na 1/600 koncentrace v plazmě matky za předpokladu úplné perorální dostupnosti u kojence. Koncentrace budesonidu ve vzorcích kojenců byly nižší než je měřitelný kvantifikační limit.
Expozice budesonidu u kojenců se předpokládá v terapeutických dávkách nízká, a to na základě údajů o inhalačním budesonidu a faktu, že budesonid vykazuje lineární farmakokinetické vlastnosti při terapeutických dávkovacích intervalech po nazálním, inhalačním, perorálním a rektálním podání.
Un projet non commercial librement disponible aux fins de comparaisons de médicaments laïques au niveau des interactions, des effets secondaires ainsi que des prix des médicaments et de leurs alternatives