Les détails du médicament ne sont pas disponibles dans la langue sélectionnée, le texte d'origine est affiché
Sumatriptan actavis
Těhotenství Postmarketingové údaje získané z registru dokumentují výsledky více než 1000 žen užívajících sumatriptan v prvním trimestru těhotenství. Ačkoliv informace jsou nedostačující pro konečné závěry, výsledky nenaznačují zvýšené riziko vrozených vad. Zkušenosti s léčbou sumatriptanem ve druhém a třetím trimestru těhotenství jsou omezené.
Studie na zvířatech neukazují na přímé teratogenní účinky nebo škodlivé účinky na perinatální nebo postnatální vývoj. Přežívání plodů králíků však může být ovlivněno (viz bod 5.3). Těhotné ženy by měly být léčeny sumatriptanem pouze v případech, kdy předpokládaný přínos pro matku převýší možné riziko pro plod.
Kojení Sumatriptan přechází do mateřského mléka. Aby se redukoval jeho účinek na dítě, je nutné přerušit kojení na dobu 12 hodin, v průběhu kterých by veškeré vytvořené mateřské mléko mělo být zlikvidováno.
Un projet non commercial librement disponible aux fins de comparaisons de médicaments laïques au niveau des interactions, des effets secondaires ainsi que des prix des médicaments et de leurs alternatives