Les détails du médicament ne sont pas disponibles dans la langue sélectionnée, le texte d'origine est affiché
Betaxolol medreg
Těhotenství Teratogenní účinky: Studie na zvířatech nezjistily žádný teratogenní účinek. Dosud nebyly u člověka hlášeny žádné teratogenní účinky. Beta-blokátory snižují placentární perfuzi, což může vést k intrauterinní smrti plodu, potratům a předčasnému porodu. Navíc se mohou objevit nežádoucí účinky na plod (zejména hypoglykémie a bradykardie).
Novorozenci: u matek léčených beta-blokátory se jejich účinky projevují u novorozenců ještě několik dní po narození. Existuje zvýšené riziko srdečních a plicních komplikací v postnatálním období. Pokud dojde k srdečnímu selhání, je nutná hospitalizace novorozence na jednotce intenzivní péče (viz bod 4.9), nesmí se použít expandéry plazmového objemu (riziko akutního plicního edému). Byly hlášeny také bradykardie, respirační potíže a hypoglykémie. Doporučuje se pečlivě sledovat novorozence (srdeční frekvenci, hladinu glukózy v krvi) na neonatální jednotce intenzivní péče během prvních tří až pěti dnů po porodu.
Použití betaxololu během těhotenství se nedoporučuje, pokud potencionální přínos léčby nepřevažuje možná rizika.
Kojení Betaxolol se vylučuje do mateřského mléka (viz bod 5.2). Riziko bradykardie a hypoglykémie u kojených dětí nebylo hodnoceno, proto se laktace během léčby nedoporučuje.
Un projet non commercial librement disponible aux fins de comparaisons de médicaments laïques au niveau des interactions, des effets secondaires ainsi que des prix des médicaments et de leurs alternatives