Τα στοιχεία φαρμάκων δεν είναι διαθέσιμα στην επιλεγμένη γλώσσα, εμφανίζεται το αρχικό κείμενο
Buprenorphine alkaloid
Akutní toxicita buprenorfinu byla stanovena u myší a potkanů po perorálním a parenterálním podání. Střední letální dávka (LD50) u myší byly 26, 94 a 261 mg/kg při intravenózním, intraperitoneálním a perorálním podáním. Hodnoty LD50 u potkanů byly 35, 243 a 600 mg/kg při intravenózním, intraperitoneálním a perorálním podáním.
Při chronickém podkožním podávání bíglům po dobu 1 měsíce, perorálním 1-měsíčním podáváním opicím rhesus a potkanům a při intramuskulárním podávání paviánům po dobu 6 měsíců prokázal buprenorfin významný úbytek tkáně a biochemickou toxicitu.
Studie teratogenních účinků u potkanů a králíků umožňují udělat závěr, že buprenorfin není embryotoxický ani teratogenní a nemá významný účinek na dobu odstavení. U potkanů nebyl zaznamenán žádný vliv na plodnost a obecně na reprodukční funkce, nicméně vysoké intramuskulární dávky (5 mg/kg/den) matce způsobily potíže při porodu a vysokou neonatální úmrtnost. Studie u potkanů a králíků prokázaly fetotoxicitu včetně postimplantační ztráty. Navíc, perorální podávání vysokých dávek potkanům během gestace a laktace způsobilo lehké opoždění vývoje některých neurologických funkcí u potomků (vzpřimovací reflex a reakce na vylekání).
U psů se po 52 týdenním podávání perorálních dávek 75 mg/kg/den vyskytly lehké až středně závažné hyperplazie žlučovodu spolu s peribiliární cirhózou.
Ένα ελεύθερα διαθέσιμο μη εμπορικό έργο για το σκοπό των συγκρίσεων λαϊκών φαρμάκων στο επίπεδο των αλληλεπιδράσεων, των παρενεργειών καθώς και των τιμών των φαρμάκων και των εναλλακτικών τους