TALVOSILEN (500MG/20MG Tablet) -


 
Τα στοιχεία φαρμάκων δεν είναι διαθέσιμα στην επιλεγμένη γλώσσα, εμφανίζεται το αρχικό κείμενο

Talvosilen -


Γενικός: codeine and paracetamol
Δραστική ουσία: Paracetamol
Εναλλακτικές λύσεις: Korylan, Panadol ultra, Panadol ultra rapide, Talvosilen forte, Ultracod
Ομάδα ATC: N02AJ06 - codeine and paracetamol
Περιεκτικότητα σε δραστικές ουσίες: 500MG/20MG
Έντυπα: Tablet
Balení: Blister
Obsah balení: |20|
Způsob podání: prodej na lékařský předpis


Talvosilen

Jedna tableta obsahuje 500 mg paracetamolu a 20 mg hemihydrátu kodein-fosfátu. Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1. Tableta. Popis: bílé kulaté, ploché tablety se zkosenými hranami na jedné straně s půlicí rýhou, na druhé straně vyraženo talvosilen. Půlicí rýha má pouze usnadnit dělení tablety pro snazší polykání, nikoliv její rozdělení na stejné...περισσότερο

Talvosilen

DávkováníDospělí (včetně starších osob) užívají 1 až 2 tablety přípravku Talvosilen, maximálně 4krát denně (v pravidelných intervalech 4 až 8 hodin). Osoby s hmotností do 60 kg by měly užívat jako jednotlivou dávku l tobolku (500 mg paracetamolu), osoby s hmotností nad kg mohou užívat v případě potřeby jako jednorázovou dávku 2 tablety (1000 mg paracetamolu). Minimální interval 4 ...περισσότερο

Talvosilen

Přípravek se nesmí používat: - při hypersenzitivitě na paracetamol a/nebo kodein nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.- u závažné poruchy funkce jater, u akutní hepatitidy - u onemocnění, u nichž je nutno zamezit útlumu dechového centra - při akutním bronchiálním astmatu - při poranění hlavy - při zvýšeném nitrolebním tlaku - v případě chirurgického zásahu v oblasti žlučových...περισσότερο

Talvosilen

Přípravek se nesmí používat: - při hypersenzitivitě na paracetamol a/nebo kodein nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.- u závažné poruchy funkce jater, u akutní hepatitidy - u onemocnění, u nichž je nutno zamezit útlumu dechového centra - při akutním bronchiálním astmatu - při poranění hlavy - při zvýšeném nitrolebním tlaku - v případě chirurgického zásahu v oblasti žlučových...περισσότερο

Talvosilen

ParacetamolSoučasné užívání hepatotoxických léků nebo léků, které indukují jaterní enzymy např. hypnotika a antiepileptika (jako jsou glutethimid, fenobarbital, fenytoin, karbamazepin) a rifampicin může zvýšit riziko toxicity paracetamolu a dávky paracetamolu, které jsou jinak neškodné, mohou způsobit poškození jater. Totéž platí pro současné požívání alkoholu. Paracetamol může snižovat...περισσότερο

Talvosilen

Dospívající ve věku 12-18 let (s hmotností větší než 43 kg) užívají 500 mg paracetamolu (l tabletu) v časovém odstupu 6-8 hodin. Maximální denní dávka u dospívajících ve věku 12-18 let jsou 4 tablety. Děti mladší 12 let: Přípravek není určen pro děti mladší 12 let. Kodein se nesmí podávat dětem mladším 12 let vzhledem k riziku toxicity opioidů v důsledku variabilního a nepředvídatelného...περισσότερο

Talvosilen

TěhotenstvíBezpečnost použití kombinace paracetamol a kodein během těhotenství není u lidí doložena. Pokusy na zvířatech rovněž nebyly prováděny. Paracetamol i kodein prostupují placentární bariérou. Při studiích celé řady matek a dítěte nebyla nalezena souvislost s podáváním paracetamolu a poškozením plodu během prvních 3 až 4 měsíců. Naopak při podávání kodeinu u lidí...περισσότερο

Talvosilen

U pacientů se změnami jaterních funkcí a u pacientů dlouhodobě užívajících vyšší dávky paracetamolu se doporučuje pravidelná kontrola jaterních testů. Při terapii perorálními antikoagulancii a při současném dlouhodobém podávání vyšších dávek paracetamolu, zvláště v kombinaci s dextropropoxyfenem či kodeinem, je nutná kontrola protrombinového času. Přípravek by neměl být používán...περισσότερο

Talvosilen

Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost, koordinaci pohybů a rychlé rozhodování např. při řízení dopravních prostředků, obsluze strojů, práci ve výškách...περισσότερο

Talvosilen

V přehledu jsou použity následující definice frekvencí výskytu: Velmi časté: ≥Časté: ≥1/100 až Méně časté: ≥1/1000 až Vzácné: ≥1/10000 až Velmi vzácné: včetně jednotlivých případů MedDRA třídy orgánových systémůFrekvence Nežádoucí účinky Poruchy krve a lymfatickéhosystému velmi vzácné alergická trombocytopenie, leukocytopenie, agranulocytóza, pancytopenie (ojedinělé...περισσότερο

Talvosilen

Příznaky a léčba předávkování kombinace paracetamolu a kodeinu vykazují příznaky a možnosti terapie intoxikace jednotlivých složek přípravku. Paracetamol: Příznaky intoxikaceIntoxikace paracetamolem po podání vyšších dávek se projeví během 24 – 48 hodin. Mohou se objevit poruchy jaterních funkcí jako jaterní nekróza až kóma, které může být fatální. Kromě toho byla popsána poškození...περισσότερο

Talvosilen

Farmakoterapeutická skupina: přírodní opiové alkaloidy, kodein kombinace kromě psycholeptik ATC kód: N02AA Talvosilen je dvousložkový přípravek, který obsahuje paracetamol a kodein. Paracetamol je analgetikum-antipyretikum bez antiflogistické aktivity a s dobrou gastrointestinální snášenlivostí, což je vhodné pro pediatrii i pro dospělé pacienty. Neovlivňuje glykemii a je tedy vhodný i pro...περισσότερο

Talvosilen

Paracetamol se rychle a téměř úplně vstřebá z gastrointestinálního traktu a rychle se distribuuje do všech tkání a tělesných tekutin. Plazmatické hladiny je dosaženo za 0,5 až 1,hodiny po podání p.o. Prochází hematoencefalitickou bariérou, do slin a mateřského mléka. Intenzivně se biotransformuje, vedle konjugačních reakcí dochází k oxidativním pochodům, přičemž vznikají toxické metabolity....περισσότερο

Talvosilen

Předklinické údaje týkající se bezpečnosti kombinovaného přípravku nejsou k dispozici. ParacetamolToxicita paracetamolu byla rozsáhle studována na mnohých zvířecích druzích. a) Akutní toxicita LD50 per os u potkana 3,7g/kg, u myši 338 mg/kg. b) Chronická toxicita Ve studií chronické a subchronické toxicity paracetamolu u laboratorních potkanů a myší, bylo pozorováno poškození gastrointestinálního...περισσότερο

Talvosilen

6.1 Seznam pomocných látek Kukuřičný škrob, mastek, kyselina stearová 50%, koloidní bezvodý oxid křemičitý, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), povidon 6.2 Inkompatibility Neuplatňuje se. 6.3 Doba použitelnosti let 6.4 Zvláštní opatření pro uchovávání Uchovávejte při teplotě do 25°C. 6.5 Druh obalu a obsah balení Blistr (bílý neprůhledný PVC/Al), krabička. Velikost balení: 20 tablet...περισσότερο

Talvosilen

Talvosilen 500 mg/20 mg tabletyparacetamol / hemihydrát kodein-fosfátu Složení: Jedna tableta obsahuje 500 mg paracetamolu a 20 mg hemihydrátu kodein-fosfátu. 20 tablet Perorální podání. Před použitím si přečtěte příbalovou informaci. Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte...περισσότερο

Talvosilen

...περισσότερο

Talvosilen

Talvosilen

Επιλογή των προϊόντων στην προσφορά μας από το φαρμακείο μας
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
375 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
499 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
275 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
125 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
1 290 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
619 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
29 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
269 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
229 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
229 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
99 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
99 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
139 CZK
 
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
275 CZK

Σχετικά με το έργο

Ένα ελεύθερα διαθέσιμο μη εμπορικό έργο για το σκοπό των συγκρίσεων λαϊκών φαρμάκων στο επίπεδο των αλληλεπιδράσεων, των παρενεργειών καθώς και των τιμών των φαρμάκων και των εναλλακτικών τους

Γλώσσες

Czech English Slovak

Περισσότερες πληροφορίες