Narkotikaoplysninger er ikke tilgængelige i det valgte sprog, den originale tekst vises
Tinkair
Těhotenství Výsledky prospektivních epidemiologických studií a poregistrační používání přípravku ukazuje, že není zvýšené riziko vrozených malformací při použití inhalačního či nazálního budesonidu v časných fázích těhotenství. Podobně jako v jiných případech, používání budesonidu během těhotenství je možné, pokud prospěch z léčby matky převáží nad potenciálním rizikem pro plod. Kojení Budesonid je vylučován do mateřského mléka. Předpokládá se, že v rozsahu terapeutických dávek nedochází k ovlivnění kojence. Tinkair lze podávat v průběhu kojení.
Udržovací léčba inhalačním budesonidem (200 nebo 400 mikrogramů 2x denně) u astmatických kojících žen způsobuje zanedbatelnou systémovou expozici budesonidu u kojenců. Ve farmakokinetické studii byla odhadovaná denní dávka kojence 0,3 % denní dávky matky pro obě dávkovací hladiny a průměrná plazmatická koncentrace u kojenců byla odhadnuta na 1/600 koncentrace v plazmě matky za předpokladu úplné perorální dostupnosti u kojence. Koncentrace budesonidu ve vzorcích kojenců byly nižší než je měřitelný kvantifikační limit.
Expozice budesonidu u kojenců se předpokládá v terapeutických dávkách nízká, a to na základě údajů o inhalačním budesonidu a faktu, že budesonid vykazuje lineární farmakokinetické vlastnosti při terapeutických dávkovacích intervalech po nazálním, inhalačním, perorálním a rektálním podání.
Et frit tilgængeligt, ikke-kommercielt projekt med henblik på sammenlignelige lægemidler på niveau med interaktioner, bivirkninger såvel som narkotikapriser og deres alternativer