Preklinické studie akutní a chronické toxicity a studie stanovující genotoxicitu sulpiridu neprokázaly žádné zvláštní riziko pro člověka.
Uvolňování prolaktinu je při podání sulpiridu zvýšené, což je příčinou vývoje nádorů prsu v preklinických studiích kancerogenity. U člověka může hyperprolaktinemie představovat horší prognózu pro existující nádor prsu, nicméně význam tumorigeneze závislé na prolaktinu je nejasný.
V pokusech na kancerogenitu u potkanů Wistar bylo při podávání sulpiridu pozorováno na dávce závislé zvýšení tumorových buněk v pankreatických ostrůvcích. Přímý účinek sulpiridu na množení buněk
ostrůvků je však možné vyloučit. Tento růst nádoru je fenomén specifický pro daný druh potkanů. V podobných experimentech s jinými druhy potkanů a myší nebylo nalezeno zvýšení výskytu nádorů pankreatu. Vzhledem k současnému stavu znalostí je význam tohoto zjištění považován u člověka za irelevantní.
Reprodukční studie s perorálním a subkutánním podáním sulpiridu byly provedeny na myších, potkaních a králičích modelech. U potkanů byla negativně ovlivněna fertilita a reprodukční chování v závislosti na dávce, a to od dávky 40 mg/kg. Účinek byl reverzibilní po 4 týdnech. Po perorálním podání dávky 640 mg/kg a subkutánním podání dávky od 80 mg/kg byl pozorován opožděný porod. Tyto účinky jsou spojeny s farmakologickým účinkem na sekreci prolaktinu. Při dávkách do mg/kg žádný ze tří druhů neprokázal embryotoxické nebo teratogenní účinky.