Těhotenství O užívání kombinace oxykodon/naloxon těhotnými ženami a při porodu neexistují žádné klinické údaje. Omezené klinické údaje o užívání oxykodonu v těhotenství u člověka nepřinášejí důkaz o zvýšení rizika vrozených vad. U naloxonu nejsou o exponovaných těhotenstvích k dispozici dostatečné klinické údaje. Systémová expozice žen naloxonu po užívání přípravku Oxykodon/Naloxon Sandoz je však poměrně nízká (viz bod 5.2). Jak oxykodon, tak naloxon přecházejí do placenty. Studie kombinace oxykodonu a naloxonu na zvířatech nebyly provedeny (viz bod 5.3). Studie oxykodonu nebo naloxonu podávaných jako samostatné léčivé látky zvířatům žádné teratogenní ani embryotoxické účinky neprokázaly.
Dlouhodobé užívání oxykodonu v těhotenství může vést k abstinenčním příznakům u novorozence. Pokud se podává při porodu, může oxykodon způsobit u novorozence útlum dechu.
Přípravek Oxykodon/Naloxon Sandoz se v těhotenství smí užívat pouze v případě, kdy prospěch převáží nad možnými riziky pro nenarozené dítě nebo novorozence.
Kojení Oxykodon přechází do mateřského mléka. Poměr koncentrace mezi mlékem a plasmou byl naměřen 3,4:1, a proto jsou účinky oxykodonu na kojence představitelné. Není známo, zda naloxon do mateřského mléka přechází též. Po užití přípravku Oxykodon/Naloxon Sandoz jsou však systémové hladiny naloxonu velmi nízké (viz bod 5.2). Riziko pro kojence však nelze vyloučit, především po užití více dávek přípravku Oxykodon/Naloxon Sandoz kojící matkou. Během léčby přípravkem Oxykodon/Naloxon Sandoz je nutno kojení přerušit.
Fertilita Žádné údaje týkající se fertility nejsou k dispozici.