Nežádoucí účinky bisulepinu se vyskytují častěji u dětí a starších lidí. V následující tabulce jsou shrnuty nežádoucí účinky bisulepinu rozdělené do skupin podle terminologie MedDRA s uvedením frekvence výskytu: velmi časté (≥ 1/10); časté ( 1/100 až < 1/10); méně časté ( 1/1 000 až < 1/100); vzácné ( 1/10 000 až < 1/1 000); velmi vzácné (< 1/10 000), není známo (z dostupných údajů nelze určit).
Třídy orgánových systémů podle Frekvence Nežádoucí účinky
databáze MedDRA Poruchy nervového systému časté celkový útlum s rizikem snížené pozornosti(někdy naopak excitace)Poruchy oka časté poruchy zraku, zvýšený nitrooční tlakSrdeční poruchy časté poruchy TK1, srdečního rytmu a frekvenceGastrointestinální poruchy časté sucho v ústech s polykacími obtížemi1, žízeň1, snížení motility trávicí trubice s obstipacíPoruchy kůže a podkožní tkáně časté zčervenání a suchost kůže1, fotosenzitivita Poruchy ledvin a močových cest časté poruchy mikcePoruchy reprodukčního systému a prsu vzácné gynekomastiePoruchy krve a lymfatického systému vzácné poruchy krvetvorbyPoruchy metabolismu a výživy vzácné poruchy metabolických funkcíPsychiatrické poruchy vzácné poruchy psychiky (zmatenost)Poruchy jater a žlučových cest vzácné poruchy jater1 Výše jmenované nežádoucí účinky souvisí s anticholinergním účinkem bisulepinu. Vyskytují se při delším používání, při vyšších dávkách a u citlivých jedinců.
Hlášení podezření na nežádoucí účinky Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 100 41 Praha webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek