Těhotenství Velké množství dat u těhotných žen neukazuje na malformační, ani na feto/neonatální toxicitu. Výsledky epidemiologických studií neurologického vývoje u dětí, které byly in utero vystaveny paracetamolu, nejsou průkazné. Pokud je to z klinického hlediska zapotřebí, může být paracetamol v průběhu těhotenství užíván, má být ovšem užíván v co nejnižší účinné dávce, po co nejkratší možnou dobu a s co nejnižší možnou frekvencí. Klinické studie u lidí prokázaly zvýšení rizika spontánních potratů a intrauterinní zástavu růstu po aplikaci vyšších dávek kofeinu, rovněž byly pozorovány fetální arytmie. U zvířat byly pozorovány abnormality skeletu s retardací růstu.
Kojení Paracetamol přechází do mateřského mléka, u kojence nebyly prokázány patologické změny. Kofein je distribuován v malých dávkách v mateřském mléce a u kojence může dojít k jeho kumulaci.
Údaje o guaifenezinu nejsou známy.
Vzhledem k obsahu guaifenezinu a kofeinu se přípravek nedoporučuje podávat během těhotenství a v období kojení.
Fertilita Studie chronické toxicity paracetamolu u zvířat prokázaly výskyt atrofie varlat a inhibici spermatogeneze, relevance tohoto nálezu u člověka však není známa.