Падрабязнасці пра лекі недаступныя на абранай мове, адлюстроўваецца арыгінальны тэкст

Dehorsan


Zvláštní upozornění
Dospělí

V případě vysoké nebo přetrvávající horečky, začátku bakteriální superinfekce, přetrvávání příznaků
po dobu delší než 3 dny v případě horečky a 5 dnů v případě bolesti má být léčba znovu posouzena.
Dospívající starší 15 let
Po 3 dnech léčby se má pacient poradit s lékařem, pokud se necítí lépe nebo pokud se cítí hůře, léčba
má být znovu posouzena.

Dehorsan obsahuje paracetamol. Aby se předešlo riziku předávkování, pacienti musí být poučeni, aby
tento léčivý přípravek neužívali současně s jinými léčivými přípravky obsahujícími paracetamol.
Předávkování paracetamolem může způsobit selhání jater, které může vyžadovat transplantaci jater
nebo vést k úmrtí (viz bod 4.9).

Paracetamol může být hepatotoxický v dávkách vyšších než 6-8 g denně. K poškození jater může dojít
i při mnohem nižších dávkách při současném podávání s alkoholem, induktory jaterních enzymů nebo
jinými hepatotoxickými léčivými přípravky, např. inhibitory monoaminooxidázy (viz bod 4.3).



U pacientů se zvyšuje riziko předávkování a/nebo hepatotoxicity:
• s mírnou až středně těžkou poruchou funkce jater, včetně jaterního selhání, které není
způsobeno alkoholickou cirhózou, Gilbertovým syndromem (familiární nehemolytická
žloutenka),
• s nízkou hladinou glutathionu, např. těžce podvyživení, s anorexií, s nízkým indexem tělesné
hmotnosti (BMI), oslabení,
• při dehydrataci,
• při pravidelném pití alkoholu,
• se sepsí.

Použití paracetamolu při výše uvedených stavech může zvýšit riziko metabolické acidózy.

Preventivní opatření
Paracetamol je třeba používat s opatrností u pacientů s poruchou funkce ledvin, akutní hepatitidou,
deficitem glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, hemolytickou anemií a deficitem methemoglobinreduktázy.

Vzhledem k riziku hypertenzní krize je léčivý přípravek kontraindikován u pacientů užívajících
inhibitory monoaminooxidázy v současné době nebo během posledních dvou týdnů (viz body 4.3 a
4.5).

Během léčby je třeba se vyvarovat alkoholu a sedativ (zejména barbiturátů), protože zvyšují sedativní
účinek antihistaminik, což může ovlivnit schopnost řídit a obsluhovat stroje.
Během léčby je třeba se vyhnout konzumaci alkoholu a léčivých přípravků obsahujících alkohol.

Opatrnosti je třeba u pacientů s bronchiálním astmatem nebo chronickou obstrukční plicní nemocí, s
kardiovaskulárními chorobami, hypertenzí, hypertyreózou a obstrukcí žaludečního vývodu.

Sodík
Tento léčivý přípravek obsahuje 254,5 mg (11,06 mmol) sodíku v jedné šumivé tabletě, což odpovídá
až 12,6 % doporučeného maximálního denního příjmu sodíku potravou podle WHO pro dospělého,
který činí 2 g sodíku.
To mají vzít v úvahu pacienti na dietě s kontrolovaným obsahem sodíku.

Isomalt
Tento léčivý přípravek obsahuje 799,00 mg (2,32 mmol) isomaltu v jedné šumivé tabletě.
Pacienti se vzácnými dědičnými problémy s intolerancí fruktózy nemají tento přípravek užívat.

Glukóza (složka maltodextrinu)
Pacienti se vzácnou malabsorpcí glukózy a galaktózy nemají tento léčivý přípravek užívat.


Dehorsan

Падборка прадуктаў, якія мы прапануем у нашай аптэцы
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
559 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
555 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
599 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
139 CZK
 
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
99 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
1 790 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
199 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
609 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
609 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
135 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
499 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
435 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
15 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
309 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
155 CZK

Пра праект

Бясплатны даступны некамэрцыйны праект з мэтай лаічнага параўнання наркотыкаў на ўзроўні ўзаемадзеянняў, пабочных эфектаў, а таксама коштаў на лекі і іх альтэрнатывы

Мовы

Czech English Slovak

Больш інфармацыі