ZYRTEC (10MG Film-coated tablet) -


 
Падрабязнасці пра лекі недаступныя на абранай мове, адлюстроўваецца арыгінальны тэкст

Zyrtec -


Радавы: cetirizine
Актыўнае рэчыва: CETIRIZIN-DIHYDROCHLORID
Альтэрнатывы: Alerid, Analergin, Apo-cetirizin, Cetirizin dr.max, Cetirizine indoco, Cetixin, Letizen, Livoreactine, Reactine, Zodac, Zodac gtt, Zodac sir
Група УУС: R06AE07 - cetirizine
Змест актыўных рэчываў: 10MG, 10MG/ML
Формы: Oral drops, solution, Film-coated tablet
Balení: Blister
Obsah balení: 7
Způsob podání: prodej bez receptu (volný prodej)


Zyrtec

Jedna potahovaná tableta obsahuje cetirizini dihydrochloridum 10 mg. Pomocné látky se známým účinkem: jedna potahovaná tableta obsahuje 66,40 mg monohydrátu laktosy. Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1. Potahovaná tableta. Bílá, podlouhlá, potahovaná tableta, dělená na jedné straně a s vylisovaným označením Y-Y. Tabletu lze rozdělit na 2 stejné dávky....больш

Zyrtec

Dávkování10 mg jednou denně (1 tableta). Zvláštní populace Starší pacientiNa základě dostupných údajů se usuzuje, že u starších pacientů s normální funkcí ledvin není nutné dávku snižovat. Porucha funkce ledvinÚdaje o poměru účinnost/bezpečnost léčiva nejsou pro pacienty s poruchou funkce ledvin k dispozici. Protože hlavní cestou vylučování cetirizinu jsou ledviny (viz bod 5.2), musí...больш

Zyrtec

Hypersenzitivita na léčivou látku, na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1, na hydroxyzin nebo na jakýkoli derivát piperazinu. Pacienti v konečném stádiu onemocnění ledvin s eGFR (odhadovaná rychlost glomerulární filtrace) pod 15...больш

Zyrtec

Potahované tablety cetirizin-dihydrochloridu 10 mg jsou indikovány k léčbě dospělých a pediatrických pacientů od 6 let věku: - ke zmírnění nosních a očních symptomů sezónní a celoroční alergické rinitidy. - ke zmírnění symptomů chronické idiopatické kopřivky....больш

Zyrtec

Žádné interakce s tímto antihistaminikem nejsou očekávány z důvodů farmakokinetických a farmakodynamických vlastností cetirizinu a jeho tolerančního profilu. Během provedených interakčních studií typu „lék-lék“, zvláště s pseudoefedrinem nebo s theofylinem v dávce 400 mg/den, nebyly prokázány ani farmakodynamické ani významné farmakokinetické interakce. Stupeň absorpce cetirizinu není...больш

Zyrtec

Léková forma tablety se nemá používat u dětí mladších než 6 let, protože ji není možné upravit na vhodnou dávku. Děti ve věku od 6 do 12 let: 5 mg dvakrát denně (jedna polovina tablety 2x denně). Dospívající starší 12 let: 10 mg jednou denně (1 tableta). U pediatrických pacientů s poruchou funkce ledvin se musí dávka individuálně přizpůsobit podle renální clearance každého pacienta, jeho...больш

Zyrtec

TěhotenstvíProspektivně shromážděné údaje o výsledcích těhotenství pro cetirizin nenaznačují potenciál maternální nebo fetální/embryonální toxicity při výše uvedeném dávkování. Studie na zvířatech nenaznačují přímé nebo nepřímé škodlivé účinky na těhotenství, embryonální/fetální vývoj, porod nebo poporodní vývoj. Při podávání těhotným ženám je však třeba opatrnosti....больш

Zyrtec

Při terapeutických dávkách nebyly prokázány žádné klinicky významné interakce s alkoholem (pro hladinu alkoholu v krvi ve výši 0,5 g/l). Přesto se při současném požívání alkoholu doporučuje opatrnost. Pozornost je třeba věnovat pacientům s predispozičními faktory retence moči (např. míšní léze, hyperplazie prostaty), protože cetirizin může zvyšovat riziko retence moči. Opatrnost se...больш

Zyrtec

Objektivní měření schopnosti řídit, spánkové latence a výkonnosti na montážní lince neprokázala u doporučené dávky 10 mg žádné klinicky relevantní účinky. Avšak pacienti, kteří pociťují ospalost, nemají řídit, účastnit se potenciálně nebezpečných činností nebo obsluhovat stroje. Nemají překračovat doporučenou dávku a měli by vzít v úvahu reakci svého organismu na daný...больш

Zyrtec

Klinické studie - PřehledKlinické studie prokázaly, že cetirizin má při doporučeném dávkování mírné nežádoucí účinky na CNS včetně somnolence, únavy, závratí a bolestí hlavy. V některých případech byla hlášena paradoxní stimulace CNS. Přestože je cetirizin selektivní antagonista periferních H1 receptorů a relativně nevykazuje anticholinergní působení, byly hlášeny ojedinělé případy...больш

Zyrtec

Příznaky Příznaky pozorované po předávkování cetirizinem jsou spojeny především s účinky na CNS nebo s jevy, které by mohly naznačovat anticholinergní účinek. Nežádoucí účinky hlášené po požití minimálně pěti doporučovaných denních dávek jsou zmatenost, průjem, závratě, únava, bolest hlavy, malátnost, rozšíření zornic, svědění, nervozita, sedace, somnolence, stupor, tachykardie,...больш

Zyrtec

Farmakoterapeutická skupina: Antihistaminika pro systémovou aplikaci, piperazinové deriváty ATC kód R06AE Mechanismus účinkuCetirizin, lidský metabolit hydroxyzinu, je silný a selektivní antagonista periferních H1 receptorů. Studie vázání na receptory in vitro neprokázaly žádnou jinou měřitelnou afinitu než pro H1 receptory. Farmakodynamické účinkyKromě jeho anti-H1 účinků bylo u cetirizinu také...больш

Zyrtec

AbsorpceMaximální plazmatická koncentrace v rovnovážném stavu je přibližně 300 ng/ml a dosáhne se jí za 1,0±0,5 hod. Rozložení farmakokinetických parametrů, jako je např. maximální plazmatická koncentrace (Cmax) nebo plocha pod křivkou (AUC), byla u lidských dobrovolníků unimodální. Příjmem potravy se nesnižuje míra absorpce cetirizinu, ale dochází ke snížení její rychlosti. Biologická...больш

Zyrtec

Neklinické údaje získané na základě konvenčních farmakologických studií bezpečnosti, toxicity po opakovaném podávání, genotoxicity, hodnocení kancerogenního potenciálu a reprodukční a vývojové toxicity neodhalily žádné zvláštní riziko pro člověka....больш

Zyrtec

6.1 Seznam pomocných látek Mikrokrystalická celulosa, monohydrát laktosy, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, potahová soustava Opadry Y-1-7000 (hypromelosa E 464, oxid titaničitý E 171, makrogol 400). 6.2 Inkompatibility Neuplatňuje se. 6.3 Doba použitelnosti let 6.4 Zvláštní opatření pro uchovávání Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání....больш

Zyrtec

ÚDAJE UVÁDĚNÉ NA VNĚJŠÍM OBALU PAPÍROVÁ KRABIČKA 1. NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Zyrtec 10 mg potahované tablety cetirizini dihydrochloridum 2. OBSAH LÉČIVÉ LÁTKY/LÉČIVÝCH LÁTEK Jedna potahovaná tableta obsahuje cetirizini dihydrochloridum 10 mg. 3. SEZNAM POMOCNÝCH LÁTEK Obsahuje také laktosu. Více údajů viz příbalová informace. 4. LÉKOVÁ FORMA A OBSAH BALENÍ potahované...больш

Zyrtec

...больш

Zyrtec

Zyrtec

Падобныя альбо альтэрнатыўныя прадукты
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 29 CZK
142 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
149 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
209 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 29 CZK
209 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 29 CZK
209 CZK
 
У наяўнасці | Дастаўка ад 79 CZK
219 CZK

Пра праект

Бясплатны даступны некамэрцыйны праект з мэтай лаічнага параўнання наркотыкаў на ўзроўні ўзаемадзеянняў, пабочных эфектаў, а таксама коштаў на лекі і іх альтэрнатывы

Мовы

Czech English Slovak

Больш інфармацыі