ASPIRIN - جرعة


 
تفاصيل العقاقير غير متاحة باللغة المختارة ، يتم عرض النص الأصلي

جرعة الدواء: Aspirin Coated tablet


عام: acetylsalicylic acid
المادة الفعالة:
مجموعة ATC: N02BA01 - acetylsalicylic acid
محتوى المادة الفعالة: 500MG
التعبئة والتغليف: Blister


Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého
lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Dávkování
Pouze k perorálnímu podání. Tabletu/tablety zapijte velkým množstvím vody.

Dospělí a dospívající (od 16 let věku)
.
 Doporučená jednotlivá dávka je 1 tableta. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně
s odstupem minimálně 4 hodiny. U intenzivnější horečky nebo bolesti je doporučená
jednotlivá dávka 2 tablety. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně s odstupem
minimálně 4 hodiny.
 Celková denní dávka nemá přesáhnout 6 tablet.

Starší pacienti (od 65 let věku)
 Doporučená jednotlivá dávka je 1 tableta. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně
s odstupem minimálně 4 hodiny.
 Celková denní dávka nemá přesáhnout 4 tablety.

Dospívající ve věku 12-15 let (vážící 40-50 kg)
 Dávkování závisí na hmotnosti dospívajícího; odkaz na věk je pouze orientační.
 Doporučená jednotlivá dávka je 1 tableta. Tato dávka může být dle potřeby užita opakovaně
s odstupem minimálně 4 hodin.
 Celková denní dávka nemá přesáhnout 6 tablet.



Zvláštní skupiny pacientů
 Pacienti s poruchou funkce jater nebo ledvin nebo s poruchami krevního oběhu (např. se
srdečním selháním nebo závažnými krvácivými příhodami): poraďte se s lékařem nebo
lékárníkem.
 Děti ve věku do 12 let (vážící méně než 40 kg): neužívejte bez lékařského předpisu.

Pokud lékař neurčí jinak, neužívejte tento přípravek déle než 3 dny (na horečku) a 3-4 dny (na bolest).

Jestliže jste užil(a) více přípravku Aspirin 500 mg obalené tablety, než jste měl(a):
Je možné, že se u Vás během léčby objeví zvonění v uších, pocit ztráty sluchu, bolesti hlavy, závratě –
jedná se o typické příznaky předávkování. Existuje-li podezření na předávkování tohoto přípravku,
ukončete léčbu a okamžitě kontaktujte lékaře.

Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Aspirin 500 mg obalené tablety:
Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.
منتجات مماثلة أو بديلة
 
في المخزن | الشحن من 29 CZK
75 CZK
 
في المخزن | الشحن من 79 CZK
79 CZK
 
في المخزن | الشحن من 29 CZK
109 CZK
 
في المخزن | الشحن من 79 CZK
109 CZK
 
في المخزن | الشحن من 29 CZK
135 CZK
 
في المخزن | الشحن من 79 CZK
135 CZK
 
في المخزن | الشحن من 29 CZK
170 CZK
 
في المخزن | الشحن من 79 CZK
179 CZK
 
في المخزن | الشحن من 79 CZK
255 CZK
 
في المخزن | الشحن من 29 CZK
259 CZK
 
في المخزن | الشحن من 29 CZK
269 CZK
 
في المخزن | الشحن من 79 CZK
285 CZK
 
في المخزن | الشحن من 29 CZK
345 CZK
 
في المخزن | الشحن من 79 CZK
349 CZK

حول المشروع

مشروع غير تجاري متاح بحرية لغرض مقارنات الأدوية اللائية على مستوى التفاعلات والآثار الجانبية وكذلك أسعار الأدوية وبدائلها

اللغات

Czech English Slovak

مزيد من المعلومات