Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Nejčastějšími nežádoucími účinky jsou závratě, bolesti hlavy, točení hlavy, srdeční poruchy, návaly horka, šok, zarudnutí, nízký krevní tlak, zácpa a kašel. Méně často se může vyskytnout přecitlivělost, zvýšená hladina tuků v krvi, nespavost, pokles libida, třes, bušení srdce, zánět horních cest dýchacích, ucpání horních cest dýchacích, bolesti břicha, průjem, poruchy v oblasti trávicího traktu, pocit na zvracení, otok obličeje, svědění, vyrážka, nadměrné pocení, časté močení, bolest zad, bolest končetin, svalové křeče, bolesti na hrudníku, abnormální pocity, malátnost, abnormální jaterní testy. Z období po uvedení přípravku na trh byl hlášen případ paralýzy související s užíváním kombinace kolchicinu s verapamilem (jednou ze složek přípravku Tarka). Z tohoto důvodu se současné užívání s kolchicinem nedoporučuje.
Pokud zaznamenáte některý z následujících nežádoucích účinků, neprodleně to oznamte svému lékaři:
Užíváte-li přípravek Tarka delší dobu, mohou se objevit i jiné nežádoucí účinky, které je nutno oznámit lékaři - například zduření prsou, tvorba mléka nebo obnažení dásní.
Hlášení nežádoucích účinků
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv
Šrobárova 48
100 41 Praha 10
webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek .
Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.
5.