PARAPYREX (500MG Tablet) -


 
Huumeiden yksityiskohdat eivät ole saatavilla valitulla kielellä, alkuperäinen teksti tulee näkyviin

Parapyrex -


yleinen: paracetamol,acetaminofen
Vaikuttava aine: PARACETAMOL
vaihtoehtoja: Panadol, Panadol baby, Panadol junior, Panadol novum, Panadol pro děti 24 mg/ml jahoda, Panadol pro děti jahoda, Paracetamol accord, Paracetamol actavis, Paracetamol apotex, Paracetamol aurovitas, Paracetamol auxilto, Paracetamol b. braun, Paracetamol baggerman, Paracetamol basi, Paracetamol dr. max, Paracetamol kabi, Paracetamol kappler, Paracetamol noridem, Paracetamol pharmaclan, Paracetamol saneca, Paracetamol stada, Paracetamol teva, Paracetamol xantis, Paracetamol zentiva, Paracetamol zentiva k.s., Paralen, Paralen 100, Paralen 125, Paralen 500, Paralen 500 sup, Paralen horký nápoj bez cukru, Paralen rapid, Paralen sus, Paralgil, Paralgil forte, Paramax horký nápoj, Paramax rapid, Paramegal
ATC-ryhmä: N02BE01 - paracetamol,acetaminofen
Vaikutusainepitoisuus: 500MG
Lomakkeet: Tablet
Balení: Blister
Obsah balení: 30
Způsob podání: prodej bez receptu (volný prodej)


Parapyrex

Jedna tableta obsahuje 500 mg paracetamolu. Pomocná látka se známým účinkem: sodík Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1. Tableta. Bílé tablety ve tvaru tobolky, na jedné straně označené „500“ a na druhé straně s půlicí rýhou. Tabletu lze rozdělit na stejné dávky....lisää

Parapyrex

Dávkování: Dospělí a dospívající od 15 let1-2 tablety až 4x denně s časovým odstupem alespoň 4 hodiny. tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34–60 kg, 2 tablety jsou vhodné u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety), maximální denní dávka je 4 g (8 tablet). Při dlouhodobé terapii (déle než 10 dnů) dávka nemá překročit 2,5 g (5 tablet)...lisää

Parapyrex

Hypersenzitivita na léčivou látku nebo kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1. Závažná porucha funkce jater. Akutní hepatitida. Závažná hemolytická...lisää

Parapyrex

Mírná až středně silná bolest a...lisää

Parapyrex

Chronický alkoholismus a užívání látek, které indukují jaterní enzymy, jako barbituráty a tricyklická antidepresiva anebo jiné hepatotoxické látky, může zvýšit riziko předávkování paracetamolem v důsledku zvýšené a rychlejší tvorby toxických metabolitů. Opatrnosti je třeba při současném užívání látek indukujících enzymy, jako karbamazepin, fenytoin, primidon, rifampicin a třezalka...lisää

Parapyrex

Děti a dospívající do 15 let12-15 let: 1 tableta 4-6x za 24 hodin. Maximální denní dávka je 3 g (6 tablet). 6-12 let: 250–500 mg paracetamolu (½ tablety až 1 tableta). Jednotlivá dávka ½ tablety je určena pro děti s tělesnou hmotností 21–32 kg, 1 tableta pro děti s tělesnou hmotností od 33 kg. Jednotlivé dávky podávejte v časovém odstupu nejméně 4–6 hodin. Maximální denní dávka při tělesné...lisää

Parapyrex

TěhotenstvíRozsáhlá data získaná ze studií prováděných u těhotných žen nenaznačují ani malformační účinky ani fetální/neonatální toxicitu paracetamolu. Paracetamol může být, pokud je klinicky indikován, užíván během těhotenství, avšak má být užívána nejnižší účinná dávka po nejkratší možnou dobu a v nejnižší možné frekvenci. KojeníParacetamol je vylučován do mateřského...lisää

Parapyrex

Dlouhodobé nebo časté užívání se nedoporučuje. Opatrnost se doporučuje v případě insuficience ledvin nebo jater. Pacienti mají být poučeni, aby současně neužívali jiné přípravky obsahující paracetamol. Paracetamol může být již v dávkách nad 6 g denně hepatotoxický. Porucha funkce jater se však může vyvinout i při mnohem nižších dávkách, pokud je současně podáván alkohol, induktory...lisää

Parapyrex

Paracetamol nemá žádný vliv na schopnost řídit a obsluhovat...lisää

Parapyrex

Při podávání terapeutických dávek se vyskytuje jen málo nežádoucích účinků. Frekvence výskytu nežádoucích účinků je definována následně: velmi časté (≥1/10), časté (≥1/100 až <1/10), méně časté (≥1/1 000 až <1/100), vzácné (≥1/10 000 až <1/1 000), velmi vzácné (<1/10 000), není známo (z dostupných údajů nelze určit). Třídy orgánových systémů Frekvence Nežádoucí...lisää

Parapyrex

Paracetamol může způsobit intoxikaci, obzvláště u starších osob, malých dětí, pacientů s onemocněním jater, u chronických alkoholiků, pacientů s chronickou malnutricí, pacientů s deplecí glutathionu např. při sepsi a pacientů užívajících látky indukující jaterní enzymy. Předávkování může být v těchto případech fatální. Viz také...lisää

Parapyrex

Farmakoterapeutická skupina: jiná analgetika a antipyretika, anilidy ATC kód: N02BE01. Paracetamol má jak analgetický, tak antipyretický účinek. Nemá však účinek protizánětlivý. Dosud nebyl mechanizmus účinku paracetamolu plně objasněn. Účinnost paracetamolu je založena na inhibici enzymu prostaglandinsyntetázy, ale to nevysvětluje chybějící protizánětlivý účinek. Možná zde hraje roli distribuce...lisää

Parapyrex

Absorpce Po perorálním podání je paracetamol rychle a téměř úplně absorbován. Maximální plazmatické koncentrace je dosaženo za 30 minut až 2 hodiny. DistribuceDistribuční objem paracetamolu je zhruba 1 l/kg tělesné hmotnosti. Při terapeutických dávkách je vazba na plazmatické bílkoviny zanedbatelná, ale při akutní intoxikaci může dosáhnout 20–30 %. Koncentrace ve slinách a...lisää

Parapyrex

LD50 u myší: (mg/kg) p.o. 338, i.p. 500. V preklinických údajích o bezpečnosti paracetamolu nejsou žádné důkazy teratogenity, mutagenity a kancerogenity....lisää

Parapyrex

6.1 Seznam pomocných látek povidon K30 (E1201) předbobtnalý kukuřičný škrob sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A) kyselina stearová (E570) 6.2 Inkompatibility Neuplatňuje se. 6.3 Doba použitelnosti let 6.4 Zvláštní opatření pro uchovávání Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání. 6.5 Druh obalu a obsah balení PVC/Al blistr, krabička Velikosti balení:...lisää

Parapyrex

ÚDAJE UVÁDĚNÉ NA VNĚJŠÍM OBALU Krabička 1. NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Parapyrex 500 mg tablety paracetamol 2. OBSAH LÉČIVÉ LÁTKY/LÉČIVÝCH LÁTEK Jedna tableta obsahuje 500 mg paracetamolu. 3. SEZNAM POMOCNÝCH LÁTEK Pomocná látka se známým účinkem: sodík. Další informace naleznete v příbalové informaci. 4. LÉKOVÁ FORMA A OBSAH BALENÍ Tableta 10 tablet 12 tablet 16 tablet...lisää

Parapyrex

...lisää

Parapyrex

Parapyrex

Valikoima tuotevalikoimaamme apteekista
 
 
Varastossa | Toimitus 79 CZK
99 CZK
 
Varastossa | Toimitus 79 CZK
1 790 CZK
 
Varastossa | Toimitus 79 CZK
199 CZK
 
Varastossa | Toimitus 79 CZK
609 CZK
 
Varastossa | Toimitus 79 CZK
609 CZK
 
Varastossa | Toimitus 79 CZK
499 CZK
 
Varastossa | Toimitus 79 CZK
435 CZK
 
Varastossa | Toimitus 79 CZK
309 CZK
 
Varastossa | Toimitus 79 CZK
155 CZK
 
Varastossa | Toimitus 79 CZK
39 CZK
 
Varastossa | Toimitus 79 CZK
99 CZK
 
Varastossa | Toimitus 79 CZK
145 CZK

Tietoja projektista

Vapaasti saatavissa oleva ei-kaupallinen hanke, jonka tarkoituksena on laic lääkkeiden vertailu vuorovaikutusten, sivuvaikutusten sekä lääkkeiden hintojen ja niiden vaihtoehtojen tasolla

Kieli (kielet

Czech English Slovak

Lisätietoja